Lousa için. .

kucukadam soruyor: 8

Kardeşim yarın doğum yapacak ancak benim oğlumda küçük olduğu için yanında olamayacağım farklı şehirlerdeyiz... Onun için bişeyler hazırlayıp göndericem kek börek falan ama başka ne gönderebilirim mutlu olsun görünce istiyorum. .

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


hamdusena

şekersiz kompostolar hazırlayabilirsin ben yeni doğum yaptığımda en çok tükettiğim gıdaların başında komposto hoşaf benzeri şeyler geliyordu ben şeker katmıyordum içine  . doğumdan sonra çok terleyecek emzirince terleyecek çok ihtiyacı olacak sıvı gıdaya

birde ona sor canı çeken bişeyler varsa sana söylesin sağlıkla kucaklasın inş.


maviboncukk

Lohusa insan keke borege degil, uykuya, bakima hasrettir:) cocugunuz kucukse gidemezsiniz tabi ama bir haftalik bakici yada gundelikci ucretini falan karsilayin imkaniniz varsa , dah buyuk jest olur..


mutluannelif

O zaten mutluluktan uçuyor olur neyi gönderirseniz sevinir eminim.

Benim de bir kız kardeşim var eğer doğum yaparsa ve ben gidemeseydim bebeğe bir sürü giysi, oyuncak vs yanında duygu dolu bir mektup yazardım. Bir de kardeşime  çok güzel bir hediye alırdım çünkü anne doğum yapınca herkes bebeğe odaklanır ama asıl gizli kahraman orda annedir. O yüzden güzel bir kolye, pijama takımı, sabahlık gibi uzun süre de kullanabileceği /ya da işine yarar/ hatıra olarak da saklayabileceği güzel bir hediye bence anlamlı olur.


isilcim

Yiyecek en temel ihtiyaç bence iyi düşünmüş sunuz, doğum sonraki için gönderin10 ggün sonra bir daha ve 10 gün sonra yine gönderin biz çok açlık çektik o donemde aylarca, kimse bu konuyudüşünmedi getiren de olmadisefemu

yanında yemeğini yapacak bi yardımcı yoksa yiyecek şeyler hazırlayıp göndermek süper olur.. farklı şehre nasıl gönderilir bilemedim ama:) bebek şekilli kurabiyeler eminim onu gülümsetmeye yeter.. süt arttırıcı çaylar vs de olabilir.. bi de makyaj malzemesi de iyi bir hediye.. bebek hatıra kalıpları var onlar da hoş olabilir.. sağlıkla büyüsün ikinizin de yavruları..


akasya2213

ne kadar iyi yürekli ve düşüncelisiniz.öncelikle kardeşinizin çok şanslı olduğunu belirtmek isterim .dilerim yeni doğacak bebekte annesi kadar şanslı olur:)


bence yanında kalacak biri yoksa buzlukta muhafaza edebileceği yiyecekler kurtarıcı olur.zira ben o zamanlar doğru düzgün yemek yapıp yiyememiştim.

börek, kek, çok uzak bir yere göndermeyecekseniz yani bozulmayacağına eminseniz ve kıymasını taze alırsanız.,her türlü etli yemek....mesela ben etli dolma yapıp stok yapıyordum.çıkarıp ısıtıp yiyordum

sağlıkla güzel günler görerek büyüsün bebekcik


evinyekta

Kesinlikle mavi boncuk süper bi oneri:))


kucukadam

Hepinize teşekkür ederim sevdiği ve süt yapacak şeylerden birşeyler hazırladım. Maviboncuk fikrin çok güzel ama kabuk etmez sanırım.

Isilcim 10 gün fikri çok iyi çok sevdim.

akasya çok teşekkür ederim hersey gönlünce olsun


Cevaplamak için Üye ol