Sipraktin surup onerisi

birbebekannesi soruyor: 5

Soğuk alginligi nedeniyle gittigimiz doktorumuz boy ve kilo takibi de yaptı. Kızım 2 yaşında ve %10 persentilde, en azından %50 olmalı dedi. Bu sutunu duymuştum daha önce, zararlı değil mi dedim(doktora daha öncede peditusla ilgili zararlı diyorlar diye bir diyolog olmuştu) çocuğun %10 luk dilimde olması daha kötü dedi. Kızım gerçekten çok istahsiz, denemeye değer mi? Çok sinir yaptığı yazıyor, uygun dozu siz bulacaksınız dedi. 1 hafta kullan,3 gun bırak seklinde

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ayberke

Merhabalar vakti zamanında bu şurubu bende aldım.Sizinle aynı dertten müzdarip idim.Alırken eczacının vermeyin demesini, ilacı geri getirin geri alacağım demesi üzerine almama rağmen vermedim.Attım gitti.Bizde ufakız ufak doğduk hep persentillerde alt sınırdaydık.Dr muz önemli olna düzenli bir şeklide aynı persentilde olmanız bile yeterli derdi.Dert etmeyin kendi yapınıza bakın derdi.Bizde kabullendik bu durumu zaman zaman kaçamak olarak Vitamin veriyorum o kadar(oğlum şuan 7,5 yaşında 22 kilo yok bile boyuda 1,23 )yaşıtlarından 1 yaş geride .Önemli olan sağlıklı olması:)

Vitamin vermek isterseniz (vitagili öneririm iştah açıyor)Ama sizin çocuğunuza yarar mı o yaş grubuna verilebilirmi bilmiyorum.DR nuza danışabilirsiniz.Ara ara vitagil ara ara efa vit veriyorum.


birbebekannesi

Cevapladınız için çok teşekkürler, bu şu ruhu almadım ve almayacağım da...çocuğun yapısı bu, bununla barışmak gerekiyor. Bir de anne için sağlam sinir gerekiyor, o kadar emekle yaptığım şeyleri, saklabanlikkati boşa çıkarınca insan strese giriyor. Ayberk, vitamind bakacağım, biz de suprVit kullanıyoruz ama iştahla etkisi yok.


guta

Ayberke nin önerdiği vitagil i ben 1.5 yaşında oğluma da veriyorum doktor tavsiyesi ile. Yalnız küçüklere 5 ml büyüklere 10 ml veriliyor. Yani bildiğimiz ilaç ölçeği ile 1 kaşık içmesi gerekiyormuş küçük ise. Ben çok faydasını gördüm, tavsiye ederim. Bir miktar açıyor iştahını, hem de yemeyen çocuk için takviye oluyor.


ayberke

Oğlum bir tek vitagil şurubu içtiğinde herzamankinden farklı acıktım diyor ama bariz bir şekilde kilo aldırıyo diyemem.Birde ben verirken haftanın 7 günü vermiyorum 5 gün 4 gün dzüenli veriyorum sonra bir kaç gün ara bir şişe verdikten sonra gene ara.Netice doğal olmayan bir şey .Vicdan azabıda duyuyorum tabi verdiğim için ama yemediği için de üzülüyorum.iki ara bir dere işte:)


guta

Ayberke aynen dediğiniz gibi yapıyoruz biz de, 5 gün vitamin, 2 gün dinlenme. Bitince de bir ay ara. Şişmanlatmadığı ortada zaten de en azından biraz daha istekle yiyorlar :) Başka türlü de insan kötü hissediyor kendini, yemeyen çocuğa az biraz takviye lazım bence.
Cevaplamak için Üye ol