Anadolu yakası devlet okulu arayışı

Ada_ege soruyor: 10

Merhabalar, kızım 2018-2019 öğretim yılında 1. sınıfa başlayacak, çalışan anne baba olarak etütlü pilot okul arayışındayım, ümraniyede oturuyoruz.,

Önerisi olan devlet okulları hakkında bilgi verebilecek, çalışan anne baba olup devlet okuluna yollayanların okul sonrası iş çıkışına kadarki sürede buldukları çözümlerede ihtiyacım var.

Özel okul bizim için en son seçenek olacağından devlet okulları akkında önerilere ve velilerin yorumlarına ihtiyacımız var.

Devlet ve özel arasında öğreneceği çok farklı şeyler olmayacağını düşünüyorum, ben devlete verip bale ile, basketbol ile sosyalliğini destekleyebilirim diyorum.

bu konuda deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


perihan

https://www.nurturia.com.tr/questions/31bb85ec-f047-42f6-b455-a317011cc9c2/1/umraniyede-devlet-okulu Burada yazan arkadaşa özel mesajla ulaşabilirsiniz, çocuğu ikinci sınıfta okuyor bu yıl.


Ada_ege

Merhaba çok teşekkür ederim, hemen yazdım konuya, ama 4 yıl önce yazmış umarım görüp cevaplar, bu yıl en sancılı süreç bizim için, belediye dahil etütlü pilot okullar hakkında bilgi vermiyor sır gibi mübarek


perihan

Etüdler geçen yıl kaldırılmıştı, kulüp dersleri adı altında bazı okullar devam ettirdiler fakat çoğu okul 2016-2017 döneminde açmadı. 2017-2018'de yeniden açılmaya başlandı etüdler, yeni eğitim öğretim yılında ne olur belki onlar da bilmiyorlardır.


nihal58

Merhaba oğlum devlet okuluna gidiyor 3.sınıfta (kozyatağın da) okulunda 3 gün etüt var etüt olduğu günler 16.50 de çıkıyor, 2 gün etüt yok o günler 14.40 da çıkıyor. Ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama özel sektör için etüt bile olsa çocuğu saat 5de almamız imkansız olduğundan yarım gün yardımcımız var , saat 2de geliyor ev işlerini yapıyor oğlumu okuldan alıyor yürüyerek eve geliyorlar ve yemek yapıyor. 

Yani etüt bile olsa çocuklar en azından liseye gidene kadar evde biri olması gerekecek gibi geliyor bana çünkü hiç bir şekilde işimizden çıkıp saat 5de çocuğun okulunda olamayız.


Ada_ege

Merhaba, kesinlikle çok haklısınız, ben 8-5 çalışıyorum ve biz nasıl devlet okulunda okuduysak oda okuyabilsin istiyorum, özel okullar ateş pahası ben onu bale vs gibi farklı etkinliklere dahil etmek istiyorum o parayla, şuana kadar servisle gidip geldiği özel anaokulunda sıkıntı yaşamadım, ama devlet okullarının saati için çözüm arayışındayım.

Caddemizdeki okulun karşısında bi anaokulu var, sabah bırakıp akşam alıp ben 17:30 da işten gelen kadar idare edebilmeleri için gidip konuşacağız, sizin dediğinizde mantıklı geldi ama çevrede yeni olduğum için bakıcı bulmam biraz daha sıkıntı gibi.

Aldığınız destek için ne kadar ödüyorsunuz sorması ayıp olmazsa.
nihal58

Yardımcımız 14-19 arası çalışıyor 1250 TL ödüyoruz. 

Yardımcıya vereceğime özel okula veririm diyen arkadaşlar da vardı burada ama özel okula verince sorun çözülmüyor zira özel okullar da 16-17 arası bitiyor dersler gene çocuğu alma sorunu var kim alacak çocuğu saat 5de özelde bile olsa.


Ada_ege

 çok teşekkürler bilgi için, zaten  içinde temizlik yemek varsa o herşeyi kapsadığından daha mantıklı olmuş

Özelde servise binip benim işyerime gelebilir, benimle birlikte eve gidebiilir diye düşündüm, çıkış saatimin 5 olması nedeniyle. en son seçenek olarak düşünüyoruz tabi devletten yanayım, umarım pişman olmayız,

benimde aklım almıyor çalışan anne babayı düşünen bir sistem nasıl gelmez bilmiyorum, devlet memuzu dahi olsanız yetişemezsniz çocuğu almaya, en azındna nöbet sistemi vs olmalı, ama hem kadınlar çalışsın teşviği hem bu saatler tutarsızlıktan başka bişey değil malesef

Allah hepimizin yardımcısı olsun


didemarikan

Merhaba,

Okul arayisinizda bir sonuca varabildiniz mi?

Umraniyenin neresindesiniz bilmiyorum ancak bundan 4 ay oncesine kadar Acibadem deydim. Orada Hasan Tan ilkokulu, Kosuyolunda Cenap Shabettin ilkokulu ve Dr. Sait Darga ilkokulu var. Hepsi etutlu. 4:30 gibi cikiyorlar. 

Ben de su anda Cekmekoyde oturuyorum ve ayni sorunu yasiyorum. Malesef etutlu devet okulu bulmak sorun. 

Arastirmalarinizi da bilgilendirirseniz cok sevinirim.

Hepimize bu zorlu surecte kolayliklar diliyorum.ayberke

Nihal58 aynen katılıyorum zaten akşam 6 ya kadar çocuğun okulda olması da bence iyi değil.(Şartlar ne olursa olsun)Her halükarda evde yardımcı biri ya yarım gün yada çeyrek zaman dilimi için gerekecek.

Sizin yerinizde olsam evinize yürüme mesafesinde (varsa) iyi bir okul var ise ona vermek.Okulun çıkış saatinden siz gelinceye kadarki süreçte onunla ödeviyle ilgilenir.Siz gelince de diğer aktiviteleri yaparsınız.


Asozen

Okul sonrası etüt merkezleri oluyor, onları araştırdınız mı? Benim yollayan arkadaşlarım var, çok memnunlar. Ödevler eve kalmıyor sistemli bir şekilde yapılıyor, hem de çalışan anne babaya kolaylık sağlanmış oluyor. Cevaplamak için Üye ol