Yer yataginin yerden yalitimi

babu soruyor: 1

3 yasindaki oglum icin yer yatagi yapmayi dusunuyorum ancak konu hakkinda bilgi sahibi bir arkadasim yataklarin altinda mutlaka hava alacak bosluk olmasi gerektiini soyledi. Vucudumuzun nemi, toz vb seyler eger yatagin altinda bosluk olmazsa cok fazla akar olusmasina yol aciyormus. Yer yatagi o anlamda sakincali oluyor, altina izgarali gibi birsey koymak gerekiyor.

3 ay kadar kalacagimiz evimiz icin yaptiracagimdan cok para harcamak da istemiyorum. Herhangi bir oneriniz/yorumunuz var mi konuyla ilgili?

Tesekkurler

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


Damla

Biz alalı 2 yılı geçti, fiyatları burada var: http://www.ikea.com.tr/Urunler/yatak_odalari/yataklar/lateks_yataklar.aspx


Biz doğrudan parkeye koyuyoruz. Kendimiz için hamileyken yerden hızlı kalkmak, geri yatmak zor oluyor. Emzirme döneminde nasıl olacak bilmiyorum. Eskiden somya varken kenarına oturup giyinirdik ki bu yatağı deforme eden bir şey, bunun dışında bir eksikliğini hissetmedim. Üzerinde çocukla oynamak için de bir eksiği yok, oğlum takla atar mesela üstünde pek keyifle, yerden yüksek olsa zor olurdu. Biz sabah uyurken kitabını oyuncağını alır gelir yere yatağın yanına oturur bıdır bıdır bir şeyler sorar anlatır.Genel olarak yetişkin için özel bir durum yoksa yer ve havadar bir yatak kombinasyonu gayet rahat bir seçenek benim tecrübeme göre. 

Oğlumun yatağını da iki şekilde kullandık. Çok ufakken sık uyanırken, pışpışlamak, yatağa koyup almak, vs için yer yatağı pratik olmaz bence hatta tehlike yaratacak kadar hareketlenene kadar en az bel yüksekliğine çıkan bir yatak iyidir. Parmaklıkları ilk açtığınızda da henüz parmaklıksız yatmaya alışmadıklarından sık düşme durumları yaşanabiliyor, o dönemde rahat oluyor yer yatağı. Çocuğunuz sık terliyorsa, gece sık müdahele gerekiyorsa yine üstünü değiştirmek falan yerde zor olabilir. 
Cevaplamak için Üye ol