Gece sık uyanmalar

dogunun_annesi soruyor: 6

Selamlar,

Oğlum 9 aylık.Gece saatbaşı bazen daha da sık emmek ıstıyor.yaklaşık dört aydır böyleyiz.emmeden ve sallanmadan tekrar uykuya geçemiyor.alışkanlık sanırım.biçok kez emzirmiyeyim dedim ama ağlamasına dayanamıyorum.bu durum beni çok yıprattı..en azından üç saatte bir emzirmeye bile razıyım.çünkü ne kadar çok emse bir o kadar da gazı oluyor ve uykusunu alamıyor.benim durumumda olan anneler var mı??nasıl düzene girer bu durum??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


melecek

Merhaba, diş çıkarma veya büyüme ataklarında böyle sık emme ve uyku huzursuzlukları artabiliyor. Ama bunun dönemsel değil, artık uyku ritüeline döndüğünü düşünüyorsanız, en kısa zamanda müdahale etmeniz lazım. Hem çocuk uykusuz, huzursuz oluyor, hem de anne...Ben kendi kızımda birçok şey denedim ama en iyi sonucu Tracy Hogg uyku sistemiyle aldım. Kısa kısa anlatmalar bir işe yaramıyor, bence kitabını alarak başlayın. 

Sallayarak ve emerek uyumayı bırakıp, oğlunuzun kendi başına uyuyabildiği huzurlu uykular için biraz sabır, biraz emek, biraz da bilgi gerekecek:) Kolay gelsin...
bh1986

Hem diş hem de büyüme atağı hem de ayrılık kaygısı hem emme isteği diyebiliriz.çunku ben de aylarca aynı sıkıntıyı yaşadım kızımla..alttan ve ustten 2diş çıkardıktan ve 1 yaşına değdikten sonra rahatladık..şimdi 4saat aralıksız uyuyabiliyor..ZAMANLA geçecek emin olun geçici bir durum..emmesine engel olamıyorsunuz gece ..dişleri huzursuz ediyor uyuyamıyor..bir de üstüne uyku eğitimi vermek çocuğa işkence olur bence..zamana bırakın sabırlı olun derim,ÇALIŞAN VE ÇOK ÇOK yorulan bir anne olarak..


GULONEN

Daha dün blogumda isyan ettim denemediğimiz taktik gitmediğimiz doktor kalmadı 2 yasında cocuk resmen uyumadan büyüdü desem yeridir. uykuyu sevmeyen cocuk gercekten cok zor umarım kolay bir çözüm yolu bulursunuz. sizin ki emmeden kaynaklı gibi gorunuyor.
http://www.gulsahonen.com/2015/05/uyku-egitimi-verememek.html


themomy

:) Biz en sonunda birlikte yatmaya başladık...Zorunluluklarınız yoksa tadını çıkarın derim..En fazla 1 sene hayatınızın bu en ballı zamanını yaşayabileceksiniz...


AyazDenizz

Emdiği için gece sık sık uyanıyor olabilir, belkide kısa kısa emiyorsa tam anlamıyla doymuyor da olabilir ve bu da sık sık uyanmasına neden oluyor olabilir. Benim oğlum 6 ay emdi. Şuan her şeyi yiyor, karnı tok olduğu için gece deliksiz uyku çekiyor. gündüz uykusu da düzenlidir. gece 11 gibi uyusa bile sabah 8 gibi falan uyanıyor. Biz dişlerimizi geç çıkardık, Şuan alttan 2 tane dişimiz var. Üstten de çıkmaya hazırlanıyor. Çok şükür şimdiye kadar bir problem olmadı, gazını da artık kendisi çıkarıyor. Sizin bebeğiniz ya dişten dolayı huzurlu bir uykuya sahip olamıyor olabilir, ya da karnı tam doymuyor olabilir bilemedim.


KeepSmiling

Gece her kalktığında uyusun diye emzirdiyseniz yani aç mı tokmu diye düşünmeden, memede emmeden uyumaya alışmıştır. Memede uykuya dalıp yatağına koyduğunuz için de, hafif uyanınca en son annemin göğsündeydim annem neredeeee diyerek uyanıyordur doğal olarak. Sizde yatağınıza yatıp uyuduğunuzda gece birden kendinizi komşunun evinde bulsanız sizde paniklersiniz. Bence mutlaka tracy hogg un bebek bakım sorunlarına mucizeçözümler kitabını alın baştan sona hatim ediin çook yararını görüceğinizi düşünüyorum.Cevaplamak için Üye ol