Bakici icin karar verme

sLnKA soruyor: 1

Düşünmekten beynim patlayacak artık:/

Pelin 6aylikken bir Bakici bulup ise döndüm. Dunyanın en iyi bakıcısı degildi ama kısa sürede en azından kızıma zarar vermeyeceğine ikna oldum. 5ayin sonunda hamile kaldı ve bırakması gerekti. Mahcup olduğunu söyleyip uzun zamandır bakıcılık yapan görümcesini bize yönlendirdi. Görünce Temmuz'da o sırada baktı cocuğu bırakacağını bizimle Ramazan'dan sonra çalışabilcegini söyledi. Tamam dedik gitti.

İki aydır evdeyim. Pelinde ciddi anlamda bir yeme problemi var. Yemesi lazım diye bakicimiz biraz zorlayıp oynatip kandirarak hızlı hızlı yediriyordu. Haftasonları asla benden yemiyordu ama nasılsa Bakici yedirir diye ben de sallamiyordum. Büyük bir hata yapmışiz. Simdi ben delirsem de zorlamamaya çalışıyorum. Yer gök oluyor cogu zaman. Yapıp yapıp dokuyorum vs. Ve uyku konusunda da bazen cok zorluyor inatlasiyor. Nadir de olsa bazen sesim bile yükseliyor benim.

Esim yogun ve geç saatlere kadar çalışıyor. Yüksek lisansı devam ediyor ve cok sık seyahate çıkıyor. Bana pek de yardımcı olamıyor. Simdiye kadar gece hic kalkmisligi Pelinle tek basina 1saat gecirmisligi yok. Annem hayatta değil ve Kv'em çalışıyor. Ben de babamin yanında calisiyorum(dum). Yakınlarda akrabam arkadasım yok. Bazen sabahtan aksama hatta ertesi güne kadar hiç insan görmeden ve konuşmadan geçiyor. Pelin cok hareketli ve ben evde olmaktan bazen zorlanıyorum. Esim ise gidiyor diye kiskandigim oluyor. Hala emdigi ve emerek uyuduğu için hiç kimseye bırakamıyorum da.

Simdi zamanı geldi ve Bakici başlayacak. Ama benim kafam feci karıştı. Evde kalıp 1bucuk yasında yarım gün 2yasinda da tam gün kreşe mı başlasa, yoksa 2-2bucuk yasına kadar Bakici ile evde mı olsa?

Kendim icin ise geri dönmek istiyorum ama bana da iyice alışıp hatta yapışan kızımın tüm düzenini de bozmasam mı diyorum.

Sıkıntıdan kafa karışıklığından deliricem resmen.

Pek cok kişi icin basit bir karar olabilir bu elbet ama benim icin cok sıkıntılı o yüzden bu kadar uzun yazdım

Öneri ve tecrübelerinizi rica ediyorum.

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


gunesulus

Merhaba

Cocuklarımız icin ne çok fedakarlık yapıyoruz değil mı ? İste anne olmak da bundan zor galiba..

Açıkcası sizi iyi anlıyorum zor bir ikilemedesiniz. Ama çok şanslısının ki 14 ay kendi kızınıza birfiil bakabilmissiniz ne guzel

Ben yazınızdan sunu anladım sizin de biraz nefes almaya ve artık biraz kendi kendinize vakit geçirebilmeye ihtiyacınız var

Bu durumda bir Bakici başlatıp biraz daha büyüyünce kreşe kızınızı verebilirsiniz. Bunu söylüyorum bizim 2 yas denememizde kızım hemen anaokuluna uyum sağlayamadı ve biraz zorlandık açıkcası.

Bakici ile ilk zamanlar tabi çok kolay olmayacaktır ama yavaş yavaş alistirabilirsiniz

Mesela ilk gun 1 saat ikinci gun 2 saat gibi gun gun artırarak ise dönebilirsiniz.

Öte yandan önceki arkadaşların da yorumlarına katılıyorum. Yani bir oyun grubu tecrübesi düşünebilirsiniz. Bazı cocuklar seviyor bazıları küçük yasta pek hevesli olmuyor bunu ancak yaşayarak deneyimleyebilirsiniz.

Çok kolaylıklar dilerimCevaplamak için Üye ol