Bebekleriniz ilk ne zaman hasta oldu? bağışıklıklarını kuvvetlendirmek için neler yapıyorsunuz?

kunki soruyor: 4

bebeğim 10 aylık ve hastalıklardan korumak istiyorum. bunun için mümkün olduğunca az mı dışarı çıkarmalıyım? bağışıklık sistemini güçlendirmek adına neler yapabilirim? sizin deneyimlerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


nnunnis

Hasta olmadan çocuk büyümez zira hasta olmalı ki mikroplara karşı vücut bağışıklık kazansın ve onlarla savaşmayı öğrensin.Siz sadece bağışıklığını güçlendirmek için bol bol emzirmeye devam edin.Oğlum ilk kez 4.5 aylıkken hafif öksürük ve ses kısıklığı ile tanıştı.Ve bayramda da ilk soğuk algınlığımızı yaşadık ateş,burun akıntısı vs.Diş çıkarırken de bazen rahatsızlanıyor ama hala emzirebildiğim için kendimi şanslı hiisediyorum.Dışarıda da öyle korumacı değilim fazla parklarda toz toprak içinde oynar elleriyle gelince bir güzel yıkanırız olur biter.Bence bebeğinizi sık sık dışarı çıkarın hem sosyalleşir hem de güneşten yararlanmış olur d vitamini için.Sağlıkla büyütün bebeğinizi.


CokBilmis

Bebek hastalanmalı. Hastalanmayan bebek fazla korunuyor demektir. Hastalanacak ki bağışıklığı gelişsin.

Bağışıklığını geliştirmek için:

1) Dışarı çıkın. Temiz hava alın. Toprağı elleyin, kirlenin.
2) EVde deterjan kullanmayın. Dışarıdan kimyasal almasını engelleyin.
3) Zaten düzenli besliyorsunuzdur. Ek olarak kefir de içirebilirsiniz.
4) Emziriyorsanız, emzirmeye devam edin.
5) Hastalandığında ateşini düşürmeye çalışmayın. Ateş, sağlıklı bir bağışıklık sisteminin göstergesidir. O ateşlendikçe, sevinmeniz gerekiyor :)


akarsum

Nurtideki anneler hep benim kafadan etrafımdaki herkes fazla rahat oldugumu düşünüyor ama nurtide varmış benim gibi anneler.

Bende çok rahatimdir. Soğuk suda icerler hava ruzgarliyken dışarıda çıkarlar parkta istedikleri gibi oynarlar pek kısıtlamam ve cokta sık hasta olmazlar. ( gecen Park'ta uzun süre ayakkabılarını bile giymediler rahat oynuyamiyolarmis:))

Hele kızım gecen sene Yalova'da denize soktuğumda mikrop kapmış ilk Hastalığıydi.

Oğlumun geniz eti problemi oldugunda o daha sık hastalanır ama pek ilaç kullanmamaya çalışırım


ozgu_naz

ben bu konuda çingelerin çocuklarını örnek alıyorum.pislik içinde, soğukta ayaklar çıplak ve üstleri nerdeyse yarı çıplak dolaşıyorlar. gıdaları da malum tabi çocukların.kendimce uyguladığım bazı şeyler var. doğduğundan beri soğuğa yakın suyla yıkıyorum.toprakla sokakla haşırneşir olmasını sağlıyorum.onca karda kışta bile hep dışardaydık.kulakları ve ayakları önemli benim için.onları sıcak tutmaya gayret ediyorum.üşümekten çok terlemenin çocukları hasta ettiğini düşünüyorum.onun için terden korumaya ve hatta kışın bile üstünü sıkı örtmemeye gayret ediyorum.o da zaten pek sevmiyor.sadece sırtını örtüyorum gecelerio da incecik bir battaniye.oyuncaklarda falan hijyen sağlamıyorum.sadece içtiği suluğu kaynar suda bekletirdim okadar.4 aydır yazlıktayız.kumun toprağın içinden çıkmıyor desem yeredir.pislik içinde yani:) ben de sokakla haşır neşir büyüdüm o da öyle olsun istiyorum
Cevaplamak için Üye ol