İzmir ege otları bebeğe hangileri verilir ?

benbb soruyor: 6

merhaba, yeni izmirli olduk. urla civarındayız. kızıma verecebileceğim değişik ege otları nelerdir ? nerelerde ve ne zaman bulunur...bilgisi olanların yardımını rica ediyorum. folat için yeşillik tüketmemiz lazım özellikle çiğ. değişik tatları denemek istiyorum. bu nedenle tavsiyelerinizi istiyorum. teşekkürler

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


babel

Arapsaçı ve kuzukulağı efsanedir. Arapsaçını etli yemek olarak da yapabilirsiniz.


benbb

kuzukulağı vermiştim.. dün arapsaçını pazarda gördüm ama satıcı kadın verme yapışır boğazına dedi. nasıl yapılır etli yemeği ? :)


babel

Ben eti pişiriyorum, az suyu kalınca otu katıyorum. Ot da pişince blenderdan geçiriyorum ve zeytinyağı katıp veriyorum. Bütün versek tüm otlar yapışır Allah korusun.

Afiyet olsun :)


missmarttle

arapsaçı idrar söktürücü değil mi? hem de uygun yöntemle pişirilmezse acı acı olur diye biliyorum. benim aklım ilk turp otu geldi. özellikle ekşi şeyleri seviyorsa, az bulgur veya pirinçle haşlayıp, zeytinyağı ve limon ilave edip blenderda püre haline getirerek verilebilir belki. ben çocukken çok severdim, hala da çok severim. etli yemek seviyorsa şevketi bostan olur mesela, izmirde çok kolay bulunur. 


benbb

teşekkürler ilk fırsatta alıp deneyeceğim.. bende belki farklıdır dedim..  şekil olarak dereotuna benziyor ve onu sürekli veriyorum birşekilde birşeyin içinde :)


benbb

eti çok sever sadece etle yasasa olur.. onlarıda da deneyeyeim teşekkürler :)Cevaplamak için Üye ol