Konjonktivit

CiciAnne soruyor: 10

Ada yaklaşık 3 ay önce gözünden rahatsızlandı. Gözünde kızarıklık ve şişkinlik fark ettik, sürekli kaşıyor ve rahatsız olduğunu belli ediyordu. Özellikle ışığa karşı inanılmaz tepkiler vermeye başlamıştı.

Doktorumuza telefonla danıştık konjonktivit salgını olduğunu ve mikrobu bir yerlerden almış olabileceğini söyledi; tobraset ve thiocilline önerdi. Kullandık geçti. Fakat 15 gün kadar sonra diğer gözünde çıktı. Yine aynı ilaçlarla geçirdik.

yaklaşık bir ay kadar sonra iki gözünde de problem oldu; bu kez dünya göz hastanesine götürdük ve ordaki doktor da aynı teşhisi koyup Netira ve Flareks verdi. Uzun süre de bunları kullandık.

İki gün önce tekrar gözleri kızarmaya başladı...

Bu problemi bu kadar uzun süreli yaşayan var mı?
Biz mi tedavide bir şeyi eksik yapıyoruz?
Sokağa bile doğru düzgün çıkmayan 21 aylık bir çocuk bu mikrobu nereden alıyor olabilir?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


seda_melis

aynı zamanda burun akıntısı, hapşırma, burunda tıkanıklık veya kaşıntı gibi belirtiler de var mı? allerjik konjonktivit de olabilir diye düşündüm.


prophetic

şaka gıbı olcak ama benım 6 haftalık oglumda da var :( 3 haftadır hem de. bız de once baska bır damla kullandık gecmedı sonra ara verıp baska bır damlaya gectık yıne gecmedı. azalıyor fln ama tamamen gecmıyor. bıraktım artık damlaları sadece pamukla sılıyorum. tıkanık olabılır kanallar dedıler goz doktoruna goturun dedıler. sızın de tıkanmıs olabılır mı acaba?


ekim_

Kronikleşmiş vakalarda allerjik köken mutlaka ekarte edilmeli.. tekrar muayene şart nehir.. 

Prophetic senin durumun bundan farklı.bazen gözyaşı kanalları doğuştan tıkalı olabiliyor ve bu nedenle sürekli çapaklanma  oluyor,hatta bazen üzerine enfeksiyon yerleşebiliyor;damlalar burada etkili;yoksa yapacağın burun köküne doğru sıvazlar tarzda masaj.1 yıl bazen 1,5 yıl bekleniyor ve düzelme olmazsa basit bi sondalama işlemi ile açılıyor.

İkinize de geçmiş olsun


CiciAnne

Ülkü çok iyi bir çocuk göz doktoru arıyoruz fakat henüz bulamadık. Var mıdır tanıdıkların içerisinde?

Seda'cım başka herhangi bir sıkıntı yok... Doktor mikrobik olduğunu söyledi.

Prophetic; geçmiş olsun size de.


ekim_

Ben burada bir soruda öneri görmüştüm.Sanki Yeditepedeydi.. Ah bulsam keşke.. Bulmaya çalışacağım;sana haber veririm.ekim_

Ben burada bir soruda öneri görmüştüm.Sanki Yeditepedeydi.. Ah bulsam keşke.. Bulmaya çalışacağım;sana haber veririm.


prophetic

çok teşekkür ederim. umarım tıkalı degıldır beklemedeyız bakalım şimdilik


ruyanin_annesi

Bizde de benzer br sorun var, doğduğundan beri belirli aralıklarla konjiktivit oluyor, gözler kızarıyor, şişiyor, çapaklanıyor. Ama bizim kız ellerini hep gözüne sokar mikrobik yani her halinden belli... Tobrex kulanıyoruz her iki göze birden geçiyor, tekrarlarsa da önce ılık çay suyu geçmezse yine tobrex...CiciAnne

Bu problemi yaşayan arkadaşlar; doktor nereden almış olabileceği ile ilgili bir şey söyledi mi? Israrla sormama rağmen "her yerden olabilir" cevabını alıyorum. Nasıl önlem alabilirim bilemiyorum bu yüzden de...


hulya_Oyku

Nehir doktorun dediğine katılıyorum demiştimya bende de olmuştu diye. Bir düğüne gitmiştik sonrasında inan ben, ablam, eniştem ve kızkardeşim hepberaber hastalandık. Yani dediği gibi hiç tamhin etmeyeceğin bir yerden kapmış olabilir...Cevaplamak için Üye ol