Konjonktivit

CiciAnne soruyor: 1

Ada yaklaşık 3 ay önce gözünden rahatsızlandı. Gözünde kızarıklık ve şişkinlik fark ettik, sürekli kaşıyor ve rahatsız olduğunu belli ediyordu. Özellikle ışığa karşı inanılmaz tepkiler vermeye başlamıştı.

Doktorumuza telefonla danıştık konjonktivit salgını olduğunu ve mikrobu bir yerlerden almış olabileceğini söyledi; tobraset ve thiocilline önerdi. Kullandık geçti. Fakat 15 gün kadar sonra diğer gözünde çıktı. Yine aynı ilaçlarla geçirdik.

yaklaşık bir ay kadar sonra iki gözünde de problem oldu; bu kez dünya göz hastanesine götürdük ve ordaki doktor da aynı teşhisi koyup Netira ve Flareks verdi. Uzun süre de bunları kullandık.

İki gün önce tekrar gözleri kızarmaya başladı...

Bu problemi bu kadar uzun süreli yaşayan var mı?
Biz mi tedavide bir şeyi eksik yapıyoruz?
Sokağa bile doğru düzgün çıkmayan 21 aylık bir çocuk bu mikrobu nereden alıyor olabilir?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


nesejoy

mabel el hijyenine cok dikkat edin, ellerini surekli yikayin, kagit havlu kullanin, ilaclar ile gectikten sonra tum kiyafetlerini yuksek isida yikayin.  Kendim daha once defalarca konjiktivit oldum. Bu oneriler goz doktoru enistemin bana onerileridir.  (kiyafetleri yikama kismi benden, tekrar bulasma ihtimalini goz onunde bulundurarak)

aklima gelen baska birsey de iyilestikten sonra oyuncaklarini , odasini filan dezenfekte etmeniz. belki de tekrar tekrar oyuncaklarindan filan bulasiyor. olabilir mi acaba?
Cevaplamak için Üye ol