Mama allerji yaptı?

drusella soruyor: 9

mama yemeye başladıktan 2-3 dakika sonra kızımın çenesi boynu göğüsleri alnı göz çevresi kırmızı lekelerle doluyor. böyle bir durum yaşayan var mı? aptamil ve bebelac denedim her ikisinde de aynı sonuç oldu. dr tavsiyesiyle ek gıdanın içerisinde 1 ölçek mama alıyor anne sütüne devam ediyoruz.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


nilinmasali

Bizde olmadıgı için cok teferruatlı bilmiyorum konuyu ama ikiside inek sütü bazlı mamalar,bebeğinizin inek sütüne alerjisi olabilir mi


drusella

olabilir sanırım babaannesinde inek sütü alerjisi var evet


nilinmasali

bu durumu doktorunuzla paylasırsanız belki mama değişikliğine gidebilir,belli bir sürenin sonunda sorun ortadan kalkıyor sanırım genellikle


drusella

tesekkürler nilsafak doktorumla yakında görüşeceğim sanırım başka mama tavsiye edebilirharikademir

İnek sutu alerjisi olabilir.

keci sutunden yapilma golden goat ya da sma mamayi deneyebilirsiniz


denizkayla

oglumda bizdede olmustu bu durum,organik mamaya gecmistik..


drusella

denizkayla hangi organik mama kullandınız acaba? 


oykm_08

 mama değil de yoğurt yedikten sonra aynı döküntüler olmuştu kızımda allerji testi yaptırdık yarın çıkacak sonucu, doktora gidene kadar süt ve süt ürünleri içeren hiçbirşey vermemelisiniz. ek gıda olarak toz halinde mama kullanıyorsanız içindekiler kısmını dikkatle okumalısınız peynir altı suyu, laktoz vs. içeriyorsa vermemelisiniz. bebe bisküvisi, ekmeği süt ürünü içeriyor yine.  kavanoz sebze püresinde bile gördüm ben peynir altı suyu kullanıldığını çok dikkat etmeniz lazım, geçmiş olsun..


ldeniz

muhtemelen alerjisi vardır. benim oğlumda da var alerji ama neye olduğunu bilmiyoruz. mama dokunuyor, yoğurt dokunuyor; ama bebe bisküvisi ve milupanın ha diye bi maması var onlar dokunmuyor. benim sütümden de bir şey geçmiyor. deneye deneye anlaşılıyor maalesef. geçmiş olsun.


Cevaplamak için Üye ol