gece tahıllı mamalarını kullananlar????

iflah_olmaz soruyor: 4

gerçekten uzun uyumasını sağlıyor mu?hipp mi aptamil mi almalıyım??
BİR DE ANNE SÜTÜYLE YAPIYORLARMIŞ.ANNE SÜTÜ OLMADAN NASIL KULLANILIYOR BU MAMALAR ACABA?

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


momoveannesi

Oğluşuma tek başıma bakıyorum. Haliyle yemek düzenim ve iştahım çok iyi değil. Ama sütüm var. Son ay kilo alımında 50 gr istediğimizden düşük aldı. Ondan sonra dr. başlayalım dedi. Bende diretmedim önce biriktirdiğim anne sütlerini sonra Aptamil 1 i vermeye başladım. Normalde sadece anne sütü vermek isteyen biriydim. Ama daha rahat ve stressiz oluyormuş. Dışarıya yürüyüşe çıkarken biberona hazırlamak rahat oluyor. Çınar'ın 28.04 teki kilosu, 6355 gr. boyu 63 cm. baş çevresi 41,6 idi. Doğum kilosu ise 3450 boy 51 baş çevresi 36 cm di. Ama insan biliyor kendi çocuğunun kilosunun nasıl olduğunu hissediyor yani birde  her bebeğin kilosu herşeyi  farklı oluyor.

Akşam 7 de uyuyor sabah 6 da kalkıyor ve emiyor bu arada.

 


oykm_08

öykü ile hemen hemen aynı; doğum kilosu 3630, baş çevresi 36,6 cm.. 9 mayısta doldurduk 4. ayımızı ve kilo 6200, baş çevresi 42, boy 63 cm.. şimdiye kadar hep boya veriyodur diye düşünüyodum ama yok mızmız emiyo ve 5-10 dk sürüyo zaten son günlerde uykuda emzirebiliyorum tam anlamıyla. kızıma tek başım(ız)a bakıyorum gerçekten çok zor, dolap süt dolu ama neye yarar mamaya ben de sıcak bakmıyorum cuma günü ilk kez dra götürücem bakalım ne diycek inşallah aradığım dr dur, teşekkür ederim..


momoveannesi

Bizim yaramazda mizmizlaniyor bazen. Sabah ve aksam iyi, oglen mizmiz olabiliyor. Saatini kacirmamak lazim emmesinin. Once biberon sonra anne sutu verebiliyorum. O zaman daha az mizmiz oluyor. Bu ay ilgileri baska seylere kaydigi icin daha az memede kalmak istiyorlarmis. Dr muz demisti.


nike

hıpp prınçli kaşık mamasını verdiğimden bu yana geceleri güzel uyuyor :) en azından 11 den 2 ye kadar uyanmıyor sonrada sabaha kadar 2 kere falan uyanıyor :))
Cevaplamak için Üye ol