1 yaş doktor kontrolü kan tahlili ve menenjit aşısı

yesimcelebi soruyor: 2

Günaydın öncelikle, 1 yaş doktor kontrolüne gittik doktora. Her şey yolunda çok şükür. Doktorun gündeme getirdiği iki konu kafamı karıştırdı. Menenjit aşısı düşünüyor musunuz dedi ve 1 yaşında küçük bir kan tahlili yapılıyor dedi (TSH, hemogram ve alerji için). Açıkçası ikisini de yaptırmaya çok hevesli ve niyetli değilim. Yaptıran ve sonuçları yol gösterici olan var mı diye merak ediyorum. Yaptırmayarak riske attığım bir durum olur mu diye de içten içe kaygılanıyorum.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


basaran

Benim kizim da 10gun sonra 1yasina girecek. 1yas kontrolu icin randevu aldik bakalim ne diyecek doktorumuz. Menenjit ve kan tahlilini arkadaslarimdan duymustum, kan tahlili olabilir de asiya ben de cok kararsizim.


nilayy

Menenjit aşısı için benim doktorum ''bu aşı Türkiye'de yok diye ben oğlumun zamanında yurtdışından getirip yaptırdım'' deyince bende hiç sorgulamadan yaptırdım aşıyı. Ayrıca 1 yaş kontrolü için hem kan hemde idrar tahlili yaptırdık ; çok şükür sonuçlarımız iyi çıktı be ek bir tedaviye ihtiyacımız olmadı. Senede bir veya ara ara baktırmakta fayda var diye düşünüyorum ben ama istemiyorsanız da doktorunuzla konuşup o da uygun bulursa yaptırmayabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol