süt nasıl arttırılır:(((

derinuray soruyor: 6

merhaba

benim 5 aylık bir kızım var ve son 1 aydır memeden emmek istemiyor. 4. ayında doktor kontrolünde 300 gr alınca doktor aptamil verebilirsin dedi biz de vermeye çalıştık ama ne biberon ağzına aldı ne aptamili sevdi ben de panikle alıştırmaya çalıştım çünkü sütümün azaldığını anlıyordum doymuyordu neyse bizimki alıştı ama azalan sütü memeden emmiyor artık ben de azimle sağıp veriyorum.
bebeğim emmediği için süt giderek azalıyor bunun için ne yapabilirm bir fikri olan var mı sütün miktarı artar mı ben anne sütü de alsın istiyorum

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ediluj

Sen herfırsatta memeyi teklif et,özellikle uyku sırasında daha rahat alabiliyorlar,geceleri mutlaka emzir uyandığında.Süt artımı için bol su,steel tea,ıhlamur,ısırgan otu çayı,rezene deneyebilirsin..sağma aralıklarını 3 saatten uzun tutma,sık emzirmek veya sağmakta anne sütü yapımını tetiklemekte.Stres yapma sakın sütü en az azaltan şey stres yorgunluk,ne kadar alabilirse anne sütünü bebeğimiz için okadar kar..Bende 3. aydan itibaren çalıştığım için gündüzleri sadece sağıyorum,sekizinci ayımız dolacak halada anne sütüne devam(tabi ek gıda ve mama takviyeside almakta ama anne sütümüzde kesilmedi şükür)Sağarken  mümkünse bebeğinin kendisi yanında olsun kokusu hayali bile süt yapımını tetikliyor..
Sevgiler..


derinuray

çok teşekkür ederim söylediklerinizin çoğunu yapıyorrum ama sanırım emmesi gibi olmuyo artık göğüslerimin dolduğunu hissetmiyorum bile ama sağıyorum biriktirip veriyorum :(((Bammbik

1 çorba kaşığı bal ve çörekotununu gece yatmadsan önce çiğneyerek yiyin(ekmek arası daha kolay oluyor).. Sabah kalktığınızda farkı göreceksiniz..


selsut

Öncelikle sütüm gelmiyor, az lafını benliğinden çıkar. İkizlerimi 12 ay boyunca emzirdim ve hiç mama vermedim. 4-5 aylıkken bebekler genelde emmeyi reddiyolar bizimkilerde yaptı ama sonra memeye düşüyolar vazgeçme sakın. Kuru dut, badem ezmesi(favorim), dereotu(kesinlikle tavsiye ederim), su su su.))


aysennn

sakın emzirmeyi bırakma derim 5. ayda anne sütündeki yağ oranı değiştiğinden dolayısıyla tadıda değişiyo bebekler emmek istemezmiş ama zorla emzirirsen bi süre sonra devam ediyo. o süreci bizde geçirdik ben kafasını bastırıyordum ayakta emziriyordum.


anneysen

Ben bu konuda fazlasıyla deneyımlı olarak sana yardımcı olmak ısterım.oncelikle 6 adet milkplus al.3 gun boyunca sabah akşam iç 4.5. Gun sıtun artmaya baslıcak.oncelikle bu kür ü 10 gunde bır sonra sutunun durumuna gore 20 gunde ayda bır falan uygulayabılırsın.tabı bol suyu unutma.bu işe yaramazsa yada daha da artsın ıstersen motiliumu dene.sorun olursa ozelden yazabılırsın.10 aydır sutunu sagan bı anneyım...3 saat aralıklarla sagmayı ıhmal etme gece de bır defa sağmalısın.kolay gelsın sutunb ol olsunCevaplamak için Üye ol