yemek sorunsalı

ADA soruyor: 4

Merhaba ,

Ada ek besinlerle tanıştığımızdan beri sorunsuz yiyen bir bebekti. Fakat son 1 haftadır özellikle kahvaltı ve akşam muhallebisinde sorun yaşıyoruz.Kahvaltısını oyunla, vs. ile birkaç kaşık yedirebiliyoruz ancak. Muhallebisini ise hiç yemiyor : ( . Hazırlayıp atıyoruz her akşam. Süt içiyor yerine sonra.

Muhallebiyi tamamen menüden çıkarmalı mı ? Yerine ne verebilirim ? Önerilerinizi rica ediyorum. Tşk.i svg.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


anneyazar

Benim anladığım kadarıyla bebekler bazen böyle dönemlerden geçiiyorlar. Benimki de bazen çok düzenli ve güzel yerken bazen her şeyi reddettiği oluyor. Artık dişle mi ilgili, anne sütü alıp doymayla mı ilgili tam olarak bilemiyorum. Muhallebi konusunda ben hiç muhallebi vermedim. Gerek olduğunu da düşünmüyorum boşa bebeği şişirmek gibi görüyorum. Muadili olarak emziriyorsanız zaten ek bir muadile gerek yok ama emmiyorsa devamsütüyle hazırlanmış şekersiz sütlaç türü ( pirinç lapası) türü bir şeyler deneyebilirsiniz belki.


Damla

Bence kahvaltıda kahvaltılıkları ayrı ayrı vermeye başlayabilirsiniz, hatta ince peynir dilimlerini, ince ekmekleri eliyle alıp kendi yiyebilir.

Diş dönemlerinde en zor akşam menüleri giderdi. Sebze seviyorsa aksam agir gelmeyecek sebze corbalari deneyebilirsiniz. Anneyazar'ın dediği gibi gelip geçici bir dönem de olabilir.


ADA

Dün akşam muhallebi yerine sebze çorbası denedik, bayıla bayıla yedi. Muhallebiden sıkılmış demek pisi.: )

Sabah kahvaltısını da ayrı ayrı vermeyi düşünüyorum ama yutabilir mi acaba ondan emin olamıyorum. 2 dişimiz var daha sadece... deneyip göreceğim sanırım bu hafta sonu.


esraozlem

Sabah kahvaltısını, ayrı ayrı verirken çatalla ezip ya da küçük parçalar halinde verirseniz yutabilecektir. Hatta çiğneyebilecektir dahi. Bebekler azı dişleri tamamen çıkana kadar dişetleri ve damaklarıyla çiğniyorlar.Cevaplamak için Üye ol