ishaliz!

GULNIAL soruyor: 4

13 gün önce ishal oldu.Gaida tahlihleri yapıldı,bir şey çıkmadı.ama hala devam ediyor.600 gr kilo vermiş.6 dişçıkarıyoruz.3 gündür de muz,pirinç lapası veriyorum .dün 3 kere kaka yaptı.doktorum bir gün daha ishal olursa (yani ishal şeklinde kaka yaparsa) tam teşeküllü hastane ye gitmemi söyledi.rota virüsü tahlihlerden çıkar mı?diş çıkarmadan bu kadar uzun süreli ishal olunur mu??

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CiciAnne

Ada diş çıkardığı süre boyu sıvı kaka yapar ama günde 3ü geçmez... Sık yapmıyorsa problem olduğunu düşünmüyorum bu sebeple... Şu sıralar salgın olduğundan tahlillerde rota virüse de bakılmıştır sanırım ama yine de doktorunuza bir sorun isterseniz bunu. Ayrıca rono virüs olarak da taranması gerekiyor olabilir çünkü... Virüs şekil değiştirmiş demişti doktorumuz...


Damla

Oğlumun ilk tahlilinde çıkmadı, ikincide başka bir hastanede çıktı. İlkinde bakılmamış olmasından şüpheleniyorum. Başka bir hastanede yeniden yaptırabilirsiniz özellikle Rota da bakılıyor değil mi diye sorarak.


GULNIAL

tahlilde kültür ve mikroskobik yapıldı rota doktorun aklına gelmezmi


kader_eymen

gaita rota yönünden ayrıca incelenir arkadaşlar rutin gaita tetkikleri arasında değildir...., bu dr tarafından istenen tetkiklerde  bilgisayarda işaretlenen bir tık bile neler değiştirir, atlanmış unutulmuş vs olabilir, hatırlatılması gerekir.

rotadaki ishal sümüksü şekilde ve kusma fışkırır tarzda olması spesifik özelliklerindendir.Cevaplamak için Üye ol