Gece emzirme

dilek80 soruyor: 8

Sevgili anneler. Benzer sorular var ama bir kaç yıl öncesine ait. Şu anda sizlerin yorumlarınıza ihtiyacım var. Hatta o zaman bebekleri küçük olup şu anda büyümüş olanlar da tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim. 7.5 aylık bir oğlum var. Geceleri sayısız kere uyanıp emiyor. Ben uyanmalarını diş problemine bağlıyorum çünkü 4 dişimiz çıktı 5. de yolda:-) Emziği biraz da benim hatamla artık almıyor çünkü onu emince memeyi emmiyor diye uzun bir süre vermedim hemen unuttu oda:-). Gece emzirmesini kessem mi hiç cesaretim yok. Yoksa yanıma alıp istedikçe emzirsem mi ne yapsam ki offffff.

 

 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ipekkusgoz

Oğlum 19 aylık.Yaklaşık bir ay öncesine kadar gece de emziriyorum.Gerçi ben çalıştığım için gündüz emziremiyorum diye bile isteye gece emzirmelerine devam ettim.Fakat 1 aydır yanımda yatırdığımda daha az emme için uyandığını hatta bunlardan bazılarını su vererek geçiştirebildiğimi gördüm.Fakat bence özellikle çalışıyorsanız gece emmelerini kesmek için erken.bu arada gece emzirmenin de bazı zararlarından bahsediliyor diş çürükleri vs gibi .Bunları da irdeleyip öyle kararınızı verin derim. Bir de bir deneyin bakalım yanınıza alıp uyuduğunuzda da aynı sıklıkta ve sayıda emmek isteyebilecek mi. Belki sadece kokunuz tekrar uykuya dalmasına yetecek.


ipekkusgoz

Bu arada eğer gece emzirmeye devam etme kararı verirseniz, emzirdikten sonra su içirirseniz büyük ölçüde diş çürüklerini önleyebilirsiniz.


nnunnis

Gece emzirmesini bende sizin aylarda hemen hemen kesmiş gibiydim uyanınca su veriyordum eğer geri uyutamazsam emziriyordum ama şimdi yine eskiye döndük gece de emmeden sakinleşmiyor.Uyanmalarının büyük bir sebebi diş zaten,bazen de sıcaktan uyanabilir.Siz yavaş yavaş kesmeyi deneyin bakalım uyanmaları azalacak mı uyanınca da su verin ilk önce eğer sakinleşmezse emzirmeyi deneyin.Gece uyanmaları çok zor ben hala kaç kere uyandığımı bilmiyorum.Allah kolaylık versin.


katre_06

aynı durum bizdede yaşanıyor bazen su içmeyi kabul ederken bazennde emmeden sakinleşmiyor gece boyunca uyumak diye bi kitap varmış dr muz tavsiye etti okuyan varmı acaba?ozgeoyku

Bence biraz daha sabredin kizimda yarim saatte bir uyanirdi emmek icin ki ben her sabah ise giderken artik emzirmicem diye diye bu gune geldik sonuc mu artik gece sadece bir kete uyaniyo o da gecen davulcunun sesine ins boyle devam eder ama cok zor bir durum dinlenmeden gune baslamak ...


ayse_anne

valla ben nedense hep emzırmekten yanayım 2 yasına dek de devam ederım gece de 2 kez falan emzryrm buyumeseıne daha fazla katkı yaptgını soyledı dr gece uyuyarak emmesı cokda faydalıymıs benım mantıgıma yatıyr tercıh meselesı bırazda bence yasına kadar en azın dan bebegın ıstedıgınce emzırın yahu :)


dilek80

Ben emziririm hiç sorun değil zaten o kadar çok seviyorum ki emzirmeyi bazen duygulanıp ağlıyorum (hala lohusallık duygusallığı var :-)) Ama doktorum çok karşı büyüme hormonunu engelliyorsun diyor. Birde ben bu kadar uyanınca serseme dönüyorum o küçücük haliyle ne oluyordur diye düşünüyorum. Ayrıca bir çok anne emzirdiğin için uyanıyordur diyor. Aslında emzirme işin kolayına kaçmak benim için. Çünkü 2 dakikada tekrar uyuyor ama su ver pışşş pışşş yap tabiiiiii daha uzun. Benimde uykum açılıyor bir daha dönemiyorum.....Ama artık benim değil bebeğimin sağlığı önemli... Bu akşam pış pppışş deniyim bakalım.....Cevaplamak için Üye ol