Sebamed Çatlak Giderici Krem 200 ml

Nurturia Shop'ta ürün satışı sona ermiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Ürün bilgileri güncellenmediğinden eski, eksik ya da artık yanlış olabilir.

Büyütmek için resmin üzerinde gezin.

Ürün Detayları

Sebamed Çatlak Giderici Krem 200 ml


Üç Etkili Yumuşak Formül

  • Çatlakların oluşumunu önler
  • Mevcut çatlakların giderilmesine yardımcı olur
  • Bağ dokularının yenilenmesine destek olur

Aşırı veya hızlı hacim değişiklikleri, fibroblastları kapasitelerinin çok üstünde çalışmaya zorlayarak ekstra elastin, kollajen ve glukosaminoglukan üretmelerinin gerektirir.

Vücut hacminin genişlemesi, cildin bağ dokularına baskı yapar. Cildimiz bu duruma, dermisteki  fibroblastlerin kollajen üretimini çoğaltarak ve bu şekilde bağ dokularının yapısal bütünlüğünü koruyup cildin elastikiyetini artırarak yanıt verir.  Bu mekanizma gereğinden daha yoğun çalışırsa, dokular arasında yırtıklar oluşur ve bu da cilt üzerinde çatlakların oluşmasına yol açar.

Kollajen üretimini desteklemek, yeni çatlakların oluşumunu engellemek açısından çok kesin bir koşuldur. Bu aynı zamanda dermisteki kollajen ağının bütünlüğünü sağlayarak var olan çatlakların giderilmesine de yardımcı olur.

Sebamed Çatlak Giderici Krem, bağ dokularının adaptasyonunu sağlayan benzersiz Centella Asiatica ( Kaplan Otu) ekstresi ile peptitlerin karışımından oluşur.


Centella Asiatica  (KAPLAN OTU)


Bu ekstre özellikle Hindistan ve Endonezyada cilt hastalıklarının tedavisinde yara iyileştirici bir madde olarak çok uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Bir efsaneye göre, yaralanmış Bengal kaplanları, bilinçsizci gidip bu bitkiyi ararlar, yaralarını iyileştirmek için bu bitkiye sürtünüp, bu otu yerlermiş. Bu nedenle bu bitkinin bir diğer adı da KAPLAN OTU'dur. 3000 yıl önce bu tropikal bitki Asya ve Afrika geleneksel ve ayurvedik tıbbında yerini almıştır. Son yıllarda Avrupada yapılan araştırmalar bu bitkinin iyileştirici ve hücreleri yenileyici özelliğini ortaya çıkarmıştır. Günümüzde bu etken madde; vücut şekillendirici, elastikiyet arttırıcı, çatlak, kırışıklık giderici ve selülitlere karşı üretilen yüksek kalitedeki kozmetik ürünlerinde güvenle kullanılmaktadır.


ETKİLERİ:

  • Kolajen sentezinin ve parçalanma hızının artışı
  • Yaralanmış dokunun hipertropik oluşumunun ve keratin hücrelerinin kopyalanmasının inhibe edilmesi

FAYDALARI:

  • ÇATLAKLARI AZALTMA
  • VÜCUT ŞEKİLLENDİRME
  • YENİ HÜCRE YAPILANMASI
  • CİLDİ RAHATLATMA
  • CİLDİ SIKILAŞTIRMA

PEPTİDLER

Bağ doku matriks proteinlerinin parçaları olan kollajen, elastin ve fibrinoktin hücrelerinin çok önceden beri , yara iyileştirme ve hücre yenilenmesinde kullanıldığı bilinmektedir. Fibroblast dokular tarafından yeni bağ doku matrikslerinin oluşturulmasında peptidler, iletken bir rol üstlenirler. Cilde nüfuz eden iletken peptidler, yeni matrikslerin sentezi sonucu; hacim değişiminden etkilenmiş ve çatlak oluşumunu muhtemel olan cildin artan beklentisini karşılar.


Avokado Yağı:

Anti oksidan vitaminlerin ve koruyucu, nemlendirici lipitlerin en temel kaynağıdır.

Etkili cilt bakımı sağlar

Yüzeydeki cilt katmanlarının korunmasını sağlar


Shea Yağı:

Ortalama vücut ısısına en yakın erime derecesine sahiptir (32 C)

Cilt için çok gerekli olan Amyrin ve Sterin gibi bileşenleri yüksek oranda içermektedir.

Linoleic asit gibi doymamış yağ asitl

Bu Ürünle İlgilenenler Şunlarla da İlgilendiler

Ürün Yorumları

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Ürün kodu: 11642