TAVŞAN GÖRENKULAK İÇİN MASALLAR

Durumu: Yeni
Bitiş zamanı: 02/07/2013 12:34:00
Fiyat:
20,00 TL
Bulunduğu yer: Bursa
Teslimat şekli: Kargo, Alıcı öder

“TAVŞAN GÖRENKULAK İÇİN MASALLAR”

PROJEYİ GERÇEKLEŞTİREN KURULUŞLAR

BİLİŞ ANAOKULU

RADYOAKTİF

DİALOG ANLATIM İLETİŞİM 

PROJE ÖZETİ

Proje maskotumuz Tavşan Görenkulak, kitapları çok seven ama onları ancak duyduğu seslerle yani kulaklarıyla görebilen sevimli bir tavşandır. Bu tariften de anlaşıldığı gibi Tavşan Görenkulak, görme engelli çocuklarımızın kendilerini özdeşleştirebilmesini sağlayacak ve görme engeli olmayan çocuklarımızda da görme engeli ile ilgili farkındalık yaratabilecek sempatik bir kahramandır.

Bu Cd’de Biliş Anaokulu velileri ve öğretmenleri çocuklarımızın sevdiği ve seveceği masalları seslendirmişlerdir.

Okul öncesi eğitim, hepimizin kendi çocuklarımız aracılığıyla gözlemleyebildiğimiz üzere; çocukların ilköğretime hazırlanırken paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenmeleri açısından son derece önemlidir. Bu engelli çocuklarımız için daha da büyük bir önem taşımaktadır. Engelli aileleri, aşırı koruyucu yapıları nedeniyle çocukların temel yaşam becerilerini kazandırmada geç kalabilmekte, ilköğretim birinci sınıfa gelen çocukların yemek yeme, tuvalet ihtiyacını giderme, oturma gibi temel bazı becerileri bile kazanamadıkları gözlemlenebilmektedir. Görme engelli çocuklarımızın eğitimlerinin küçük yaşta başlaması, onların gelecekte kendi ayakları üzerinde durabilmeleri açısından önem taşımaktadır. Hal böyleyken ilk görme engelliler anasınıfı, geçtiğimiz sene 2011’de İzmir’de Aşık Veysel İlköğretim Okulu’nda hizmete açılmış ve şu ana kadar tüm Türkiye’de görme engelliler anasınıfı sayısı ancak 10’a ulaşmıştır. Ve ne yazık ki Bursa bu illerden biri değildir.

Proje sonucunda cd satışlarından elde edilecek kazançla; cd’ler ile birlikte çocuklarımıza gönderilecek mp3 çalarların satın alınması, arta kalan para ile de görme engelli çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunulması amaçlamaktadır.

Cd-mp3 çalar kitlerinin Türkiye genelindeki tüm görme engelli ilköğretim okullarının anasınıflarına gönderilmesi, Kalan cd ve ses kayıtlarının Türkiye genelindeki görme engelli kütüphanelerine dağıtılması amaçlanmaktadır.

Bu miktarın yeterli olması durumunda Bursa’da ilk görme engelliler ana sınıfının açılmasına ön ayak olmak birincil amacımızdır. Yeterli miktara ulaşılamaması durumunda, elde edilen kazanç hali hazırda faaliyet gösteren bir görme engelliler sınıfının ihtiyaçlarının karşılanması için bağışlanacaktır.


MEDYADA ÇIKAN HABERLER:

http://www.bursadabugun.com/haber/yahsi-cazibe-nin-baris-i-yeni-dizi-icin-kollari-sivadi-145125.html

http://www.haber3.com/yahsi-cazibenin-barisi-yeni-dizi-icin-kollari-sivadi-1665596h.htm

http://www.haberx.com/yahsi_cazibenin_barisi_yeni_dizi_icin_kollari_sivadi%2817%2cn%2c11163857%2c485%29.aspx


Yorumlar (2)

01/04/2013 06:23:00

ben almak istiyorum,nasıl alabilirim Burçak?

01/04/2013 06:25:00

KArgo ile adresine gönderirim. Mesaj atıyorum :)

Satıcıya iletişime geçmek için giriş yapmalısın. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve anne ve babalara sorularını sor, gruplara katıl, çocuğun için bir anı defterin olsun, ve çok daha fazlası :) Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla.